تبلیغات
قصه های قرآن از آدم تا خاتم - ویژگیهای متفاوت انبیاء
قصه های قرآن از آدم تا خاتم

امام کاظم (ع) می فرمایند :هیچ پیامبری مبعوث نگشت مگر اینکه دارای خلطی زلال و مزاجی صاف بود . و در دانش پزشکی ثابت شده است کسیکه دارای چنین امتیازی است از هوش و ذکاوت فوق العاده ای برخوردار بوده واز اخلاق و افکار پست و تباه کننده بمانند خشم و ترس و غیره بدور است .

امام صادق : خداوند امر زراعت و چوپانی را برای پیامبران برگزید تا بر پدیده های آفرینش خرده نگیرند و نیز رهبری توده مردم را آسان در دست گیرند .

(ابن سکیت ) از حضرت رضا (ع) سوال می کند که چرا موسی بن عمران با معجزات سه گانه سحر و عصا و ید بیضاء و عیسی بن مریم با اطلاع از علم پزشکی و همچنین پیامبر اکرم (ص) با اشراف کامل بر فن خطابه و سخنوری بر مردم مبعوث گشتند . حضرت پاسخ داند : آشنایی پیامبر به علوم گوناگون به سبب شرایط خاص حاکم بر جوامع بشری بود برای مثال دوران پیامبر ی حضرت موسی مصادف بود با شیوع سحر و جادو و زمان بعثت عیسی مقارن بود با بروز انواع بیماریهای زمینگیر کننده از قبیل فلج و خوره و کوری و همچنین عصر پیامبر (ص) در قبضه سخن پردازان بلیغی بود که با فصاحت کلام در اندیشه و روان انسانها نفوذ پیدا می کردند و خداوند با تجهیز پیامبرانش به حربه های مناسب در هر زمانی حجت خود را بر کفر ورزان و ستمگران کامل گردانید .بعد از پاسخ امام (ع) ابن سکیت اظهار داشت : من فکر می کنم شرایط امروز ما بسیار وخیم تر از گذشته است آیا هم اکنون نیز دلیل و حجتی قاطع از طرف خداوند برای به خاک مالیدن بینی دشمنان اسلام وجود دارد ؟

حضرت در پاسخ فرمودند : بلی امروز حجت بالغه الهی همان عقل تکامل یافته بشر است که قادر است کسی را که در بیان احکام الهی از صداقت بر خوردار است از لاف زن دروغ پیشه تمیز دهد .


نوشته شده در جمعه 1388/08/29 ساعت 05:57 بعد از ظهر توسط نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت